Miasto pomoże finansowo Stomilowi Olsztyn

  • 28.01.2020, 13:41 (aktualizacja 30.01.2020, 09:59)
  • mgres
Miasto pomoże finansowo Stomilowi Olsztyn Stomil Olsztyn
Łącznie z budżetu Olsztyna na funkcjonowanie klubu Stomil Olsztyn przeznaczonych zostanie w tym roku około 4 mln zł.

W ten sposób władze Olsztyna zamierzają dokapitalizować swoje udziały w spółce. Gmina ma w nim 14-procentowy udział. Resztę posiada Michał Brański, prywatny inwestor, współwłaściciel m.in. portalu Wirtualna Polska. - Z budżetu miasta chcemy przekazać na rzecz spółki kwotę 2 mln zł - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - To jedno z założeń umowy podpisanej z prywatnym inwestorem Stomilu. - Zgodnie z nim będziemy wspierać co roku funkcjonowanie klubu kwotą 2 mln zł od 2019 roku, w 2020 roku i 2021 roku. Mam nadzieję, że poziom sportowy klubu będzie również na zadowalającym poziomie.
Dodatkowo miasto spłaci w tym roku kolejną ratę zadłużenia, które na początku wynosiło około 4,5 mln zł.
Miasto zamierza wesprzeć Stomil Olsztyn także w inny sposób. Związany jest z planowaną inwestycją w stadion. - Polegać będzie ona na odnowieniu odkrytej trybuny. Koszt tego wydatku to około 500 tys. zł. Kwota ta została zarezerwowana w tegorocznym budżecie - mówi prezydent.
Oznacza to, że w tym roku całkowita wysokość dofinansowania Stomilu wyniesie około 4 mln zł.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwstor
Obserwstor 28.01.2020, 15:24
Ręce re dum blisko? Słyszę obietnice wyborcze?

Pozostałe