Nietypowa akcja strażaków z Bartąga

  • 06.02.2020, 10:06 (aktualizacja 06.02.2020, 12:21)
  • mgres
Nietypowa akcja strażaków z Bartąga OSP Bartąg
Wymyślili akcję promującą bezpieczeństwo. I to w niecodzienny sposób.Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu na słupkach znaków drogowych informujących o przejściach dla pieszych przy ul. Bartąskiej, jednej z dwóch głównych dróg dojazdowych do Olsztyna, umieścili opaski odblaskowe.
Święcące w ciemności elementy mają poprawić widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pieszych. Pojawiły się one w okolicach osiedla Zacisze.
Na dodatek, strażacy z OSP w Bartągu zachęcają do zabierania tych odblasków i umieszczania ich na swoich plecakach, torbach czy też innych widocznych miejscach. - Wszystko po to, by poprawić naszą widoczność dla kierowców. Pamiętajcie, iż po zmroku każdy rodzaj odblasku na sobie poprawia znacząco widoczność. W ten sposób wspólnie dbamy o bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców - podkreślają pomysłodawcy akcji.
Spotkała się ona z pozytywnym odzewem. Na dodatek, część mieszkańców z własnej inicjatywy przekazują strażakom odblaski do rozdania.
Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda, przypomina, że strażacy z OSP w Bartągu od lat propagują bezpieczeństwo wśród mieszkańców. - Za swoje działania zostali nagrodzeni już strażackim Oskarem - nagrodą Floriany 2019, przyznawaną pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w kategorii „Ratujemy i uczymy ratować". Statuetkę patrona strażaków dostali za przeszkolenie w ciągu roku z zasad pierwszej pomocy ponad 3,4 tys.  dzieci i ponad 50 dorosłych - podkreśla wójt Michał Kontraktowicz.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe