Miasto sprzedaje spółkę

  • 19.02.2020, 14:42 (aktualizacja 19.02.2020, 16:09)
  • mgres
Miasto sprzedaje spółkę
Na sprzedaż wystawiony zostanie Olsztyński Zakład Komunalny

Olsztyński Zakład Komunalny znajduje się przy ul. Lubelskiej. Zajmowała się gospodarowaniem odpadów zbieranych z terenu Olsztyna. Przestała to robić kiedy w 2015 roku został uruchomiony nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Tym samym działalności OZK uległ znacznemu ograniczeniu. - Spółka podejmowała działania w kierunku szukania źródła dochodów na rynku usług, poprzez utworzenie w lipcu 2013 roku Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Kolejnym przedsięwzięciem było m.in. wykonywanie zadań w zakresie usuwania pojazdów z dróg - mówi prezydent Piotr Grzymowicz.

Po zmianie przepisów miasto musiało rozpisać przetarg, w którym oferta OZK przepadła. Zbyt kosztowne natomiast okazało się prowadzenie parkingu.

Źródłem dochodu miała być komercyjna w dziedzinie unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, niestety w roku 2019 z przyczyny złego stanu technicznego instalacji do termicznej utylizacji, spółka była zmuszona do wypowiedzenia obowiązujących umów na odbiór tych odpadów z dniem 15 stycznia. - W tej sytuacji, kiedy koszty funkcjonowania spółki przewyższają dochody, najlepszym rozwiązaniem będzie jej sprzedaż. O zbyciu wszystkich udziałów w niej zdecydują radni na lutowej sesji rady miasta - zapowiada prezydent.
Miasto rozpisze przetarg, w którym wygra ten, kto da więcej.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jedrula
Jedrula 20.02.2020, 00:28
Ale za co, da więcej. Jeśli to taka wydmuszka, to kto doprowadził do jej upadłości?

Pozostałe