Koronawirus. Kolejne zmiany w Olsztynie

  • 19.03.2020, 09:33 (aktualizacja 19.03.2020, 13:00)
  • mgres
Koronawirus. Kolejne zmiany w Olsztynie
Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą zawiesić długookresowe bilety. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zapowiada także sukcesywne wyłączanie przycisków przy przejściach dla pieszych oraz zamknięcie placów zabaw.

 

ZDZiT w Olsztynie – w trybie awaryjnym - wprowadza dla osób korzystających z biletów długookresowych, możliwość ich zawieszenia. Wniosek w tej sprawie należy przesłać na adres [email protected], umieszczając w tytule wiadomości treść "Zawieszenie biletu". Warunkiem koniecznym do spełnienia jest podanie we wniosku numeru użytkowanej Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

Po ustaniu utrudnień w przemieszczaniu się pasażerowie będą mogli przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin. Przekodowywany okres ważności będzie liczył się, od dnia złożenia wniosku drogą mailową. Każdy bilet będzie "odwieszony" na okres liczony od dnia złożenia wniosku drogą mailową do ostatniego dnia jego pierwotnej ważności.

To nie jedyna zmiana w funkcjonowaniu komunikacji w Olsztynie. Sukcesywnie będą wyłączane także przyciski na przejściach dla pieszych. Drogowcy zaczęli to robić od 19 marca 2020 roku. W pierwszej kolejności zmiana nastąpi na przejściach, gdzie nie wymagana jest ingerencja w oprogramowanie sygnalizacji świetlnej. W kolejnych dniach będą wyłączane przyciski na pozostałych przejściach (wyposażonych w sterowniki sygnalizacji starszej generacji). Przyciski, których na terenie Olsztyna jest ponad 1,5 tys. dodatkowo zostaną zabezpieczone taśmą. Wszystkie prace związane z zabezpieczeniem przycisków przewiduje się wykonać do 23 marca 2020 roku.

Koronawirus wymusił kolejne decyzje. W związku z licznymi sygnałami napływającymi od mieszkańców dotyczącymi niestosowania się do zaleceń kwarantanny, ZDZiT od 18 marca 2020 roku (środa), zamknął wszystkie administrowane przez siebie place zabaw. Tak będzie do odwołania.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe