Remont skrzyżowania - zmiana tras autobusów

  • 09.07.2020, 18:17 (aktualizacja 14.07.2020, 16:09)
  • mgres
Remont skrzyżowania - zmiana tras autobusów
Trwa modernizacja skrzyżowania ulic Dworcowej z Pstrowskiego. W poniedziałek (13 lipca), na kilka godzin, swoje trasy zmienią kursujące tamtędy autobusy.

Remontowane są dwa pasy ruchu prowadzące w kierunku centrum miasta. Prace mają być zrealizowane do wtorku (14 lipca). Pierwotnie asfalt miał być układany w piątkowy wieczór, ale plany pokrzyżowały prognozowane złe warunki atmosferyczne.

Jednym z najważniejszych etapów robót jest ułożenie nowego asfaltu. Zgodnie z harmonogramem, wykonawca ma to realizować w poniedziałek (13 lipca) od ok. 19:00. Dlatego - na kilka godzin - niezbędna będzie korekta tras dwóch autobusowych linii:
* 103 - od skrzyżowania Pstrowskiego/Obiegowa/Sikorskiego pojedzie ulicami: Obiegowa-Żołnierska- Dworcowa i dalej swoją trasą;
* 120 - od skrzyżowania Żołnierska/Dworcowa ulicami: Żołnierska-Wyszyńskiego-Synów Pułku i dalej swoją trasą.
Przejazdy będą w ten sposób realizowane w obu kierunkach.

- W związku z trasami objazdowymi w poniedziałek od około 19:00 zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanku "Szpital Dziecięcy" przy ul. Dworcowej w kierunku ul. Pstrowskiego oraz zespołu przystanków "Pstrowskiego-Dworcowa" zlokalizowanych przy ul. Dworcowej i Pstrowskiego - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Ponadto wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu przystanków zlokalizowanych na trasach objazdowych wzdłuż ul. Żołnierskiej, ul. Wyszyńskiego oraz ul. Obiegowej.

Autobusy linii 103 i 120 mają wrócić na swoje podstawowe trasy we wtorek (14 lipca) od początku dnia.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe