Rozpoczęło się koszenie traw na Łynie

  • 16.07.2020, 11:20
  • mgres
Rozpoczęło się koszenie traw na Łynie
Mechaniczne koszenie dna rzeki Łyny od miejscowości Kurki do miejscowości Ząbie, gmina Olsztynek właśnie się rozpoczęło. Po 20 lipca planowane jest koszenie od Bartąg do

W przypadku odcinka rzeki w Olsztynie, prace będą prowadzone etapami. Pierwszy etap obejmuje odcinek od ul. Kalinowskiego do ul. Niepodległości w Olsztynie. - W trakcie koszenia mogą wystąpić utrudnienia dla wędkarzy oraz osób płynących kajakami. Na odcinku rzeki objętym pracami pracować będzie łódź kosząca, dlatego należy zachować szczególną ostrożność- podkreśla Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzeczniczka Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku
W kilku miejscach w poprzek koryta rzeki zostaną założone przetamowania w celu zatrzymania i zebrania wykoszonej roślinności spływającej z nurtem.

Ostatnie przetamowanie znajdować się będzie na wysokości mostu na ulicy Niepodległości w Olsztynie. Skoszone rośliny zostaną w miejscu wybrane na brzeg i składowane przez kilka dni w celu odsączenia, a następnie wywiezione. Zakończenie prac planowane jest do końca lipca.  Koszt prac to blisko 150 tysięcy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe