Policja podsumowała półrocze 2020

  • 17.07.2020, 08:54
  • mgres
Policja podsumowała półrocze 2020
Olsztyńska policja podsumowała I półrocze pod względem bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Jak wynika z tego zestawienia, w pierwszym półroczu 2020 roku na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 132 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby. To mniej w porównaniu do poprzedniego roku, gdzie w analogicznym okresie w 185 wypadkach zginęło aż 12 osób.
Tylko w czerwcu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 12 nietrzeźwych kierujących w Olsztynie i 34 w powiecie olsztyńskim, z czego w 42 przypadkach to mężczyźni wsiedli za kierownicę pojazdów „na podwójnym gazie”.

Natomiast niechlubnym "rekordzistą” okazał się 30-latek, który postanowił wybrać się w podróż mając 3,7 promili alkoholu.
W I półroczu 2020 roku policjanci na drogach Olsztyna i powiatu zatrzymali 145 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanych o ponad 50 km/h. Wszyscy kierowcy musieli liczyć się z utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokimi mandatami i punktami karnymi.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe