Depilacja laserowa - ciesz się gładką skórą przez długi czas

  • 08.02.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Depilacja laserowa - ciesz się gładką skórą przez długi czas
Niechciane owłosienie to uporczywy problem wielu kobiet, szczególnie problematyczny w miesiącach letnich. Kiedy każde wyjście na plażę lub basen oraz założenie krótkiej sukienki wiąże się z koniecznością golenia, zaczynamy szukać alternatywny dla jednorazowych maszynek czy depilatorów. A co jeśli istnieje sposób, aby raz na zawsze pozbyć się nieestetycznych, wrastających włosków, podrażnień oraz zapomnieć o bolesnym woskowaniu? Odpowiedzią jest depilacja laserowa, która stanowi szybki, skuteczny, a przede wszystkim trwały sposób na piękna i gładką skórę całego ciała.

 

Sposób działania depilacji laserowej

Laserowa depilacja po raz pierwszy pojawiła się już w latach 60. XX wieku, jest to więc technologia sprawdzona i bezpieczna. Polega na pozbyciu się niechcianego owłosienia poprzez zastosowanie wiązki lasera. Przenika ona do głębszych warstw skóry, gdzie nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa w procesie fototermolizy selektywnej. Co ważne, nie uszkadza przy tym komórek naskórka. Skuteczność zabiegu warunkowana jest gęstością energii oraz czasem trwania impulsu. Największą mocą charakteryzują się obecnie lasery diodowe, dające doskonałe efekty nawet u osób z jaśniejszymi i delikatniejszymi włoskami. Depilacja owłosienia za pomocą laserów działa na włoski znajdujące się w fazie wzrostu, tak więc zabieg powinien być powtarzany w odstępie kilku tygodni, aby uzyskać maksymalny rezultat.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Depilacja laserowa powinna być przeprowadzana wyłącznie w renomowanych gabinetach. Przed rozpoczęciem serii zabiegów, przeprowadzana jest konsultacja - szczegółowy wywiad pod okiem profesjonalisty, np. w Epicentrum Olsztyn, pozwoli na prawidłową ocenę fototypu pacjenta, stanu skóry i gęstości owłosienia. Jest to niezbędne, aby odpowiednio dostosować parametry lasera. Przeprowadza się także próbę, aby sprawdzić reakcję na laser. Należy także wykluczyć występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Po zakwalifikowaniu do zabiegu należy pamiętać o unikaniu słońca przynajmniej przez miesiąc, nie można także stosować preparatów zawierających pochodne witaminy A lub kwasy hydroksylowe oraz kremów do depilacji. Niewskazane są także wszelkie substancje fotouczulające, jak niektóre leki, ale też zioła, w szczególności dziurawiec. Usuwanie owłosienia polega na przeprowadzeniu serii zabiegów (których ilość dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta) w odstępach kilkutygodniowych, aż do całkowitej eliminacji włosów. Podczas pojedynczej sesji specjalista przykłada głowicę lasera do określonych miejsc i wypuszcza wiązkę lasera - światło wysyłane jest wgłąb skóry, gdzie niszczy cebulki. Jeżeli obawiamy się bólu, możemy poprosić o znieczulenie miejscowe, które uśmierzy ewentualny dyskomfort.

Po depilacji może pojawić się przejściowe zaczerwienienie i podrażnienie, które jest naturalną reakcją i zazwyczaj znika do kilku godzin po zabiegu. W tym czasie należy obchodzić się z naskórkiem delikatnie, stosować łagodne środki myjące, unikać alkoholu (toników, dezodorantów) i łagodzić preparatami zawierającymi alantoinę lub dekspantenol. Unikamy także wszelkich podrażnień mechanicznych.

	depilacja laserowa olsztyn

Dlaczego warto?

Niewątpliwą zaletą jest to, że laserowa depilacja może być stosowana niemal na wszystkie części ciała. Nie ma więc znaczenia, czy chcemy pozbyć się nieestetycznego u kobiet owłosienia twarzy, nóg, pach czy z wrażliwych okolic bikini (co ważne, również bikini głębokiego). Również mężczyźni mogą wybrać tę metodę depilacji, do usuwania włosów na klatce piersiowej oraz z trudno dostępnych pleców i karku. Kolejnym atutem jest długotrwały efekt - ponieważ cebulki są niszczone bezpowrotnie, wystarczy przypominający zabieg raz na kilka lat, aby usunąć ewentualnie powstałe nowe włoski i cieszyć się gładką skórą bez konieczności uporczywego golenia. Depilacja laserowa pozwala też zapomnieć o wrastających włoskach, które bywają bolesne i powodują trwałe blizny.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieje kilka czynników, które na stałe lub czasowo eliminują możliwość laserowego usuwania u pacjenta. Są między innymi:

  • ciąża
  • przyjmowanie środków fotouczulających
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  • choroby takie jak łuszczyca, bielactwo, cukrzyca czy padaczka
  • posiadanie rozrusznika serca
  • osobnicza skłonność do powstawania przebarwień
  • świeże przebyty zabieg chirurgiczny

Z tego powodu kluczowe jest, aby przed zdecydowaniem się na tę metodę, konsultować się ze specjalistą i poinformować go, o występowaniu ewentualnych przeciwwskazań.

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego - jest to metoda wysoce skuteczna i bezpieczna, jeżeli wykonamy ją pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, np. z Epicentrum Olsztyn. Pozwala ona na stałe cieszyć się gładką skórą i zaoszczędzić czas przeznaczony na samodzielnie usuwanie owłosienia.

Więcej na: https://epicentrum.olsztyn.pl/zabiegi/laseroterapia/depilacja-laserowa/

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: