Prezydent uhonorował sportowców

  • 29.04.2022, 10:39
  • mgres
Prezydent uhonorował sportowców
Przede wszystkim rok olimpijski, ale nie brakowało także udanych starów na innych arenach. Za nami podsumowanie osiągnięć olsztyńskich sportowców w 2021 roku.

Minionych 12 miesięcy było dobrym czasem olsztyńskich sportowców. Osiągali świetne rezultaty na najważniejszych imprezach w kraju i za granicą.

- Z sukcesami rywalizowaliście zarówno w sportach indywidualnych, jak i zespołowych - mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Dziękuję Wam za doskonałą promocję naszego miasta i życzę sukcesów w dalszej karierze.

Uroczysta gala, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 12 była okazją do docenienia najlepszych z najlepszych. Biorąc pod uwagę osiągnięcia sportowe uzyskane w poprzednim roku, przyznanych zostało 13 nagród - dla dziewięciorga zawodniczek i zawodników oraz czterech trenerów - na łączną kwotę 40 tys złotych. Poza tym wyróżnionych zostało 41 sportowców i szkoleniowców.

Inną formą wyróżnienia sportowców za uzyskiwane wyniki są stypendia wypłacane z budżetu miasta. W 2022 roku zostało sfinansowanych 95 stypendiów, które trafiły do zawodników zrzeszonych w 14 klubach, a reprezentujących 15 dyscyplin sportowych. Wartość stypendiów to ponad 430 tys. złotych.

- Naszą intencją jest wspieranie rozwoju sportu poprzez między innymi finansowanie stypendiów sportowych uzdolnionych zawodników będącym mieszkańcami Olsztyna, ale jednocześnie reprezentującym olsztyńskie kluby sportowe - wyjaśnia dyrektor Biura Sportu olsztyńskiego magistratu, Alicja Dzietowiecka.

W 2021 roku gmina Olsztyn w Systemie Sportu Młodzieżowego zajęła 14. miejsce w kraju na 897 sklasyfikowanych. Punktowało 35 olsztyńskich klubów w 30 dyscyplinach.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe