Ile zapłacimy za prąd w następnym roku?

  • 06.07.2022, 15:22
  • mgres
Ile zapłacimy za prąd w następnym roku?
Najprawdopodobniej ponad trzy razy więcej Urząd Miasta w Olsztynie będzie musiał zapłacić w przyszłym roku za ceny prądu. Takie są wstępne wyceny firm energetycznych na 2023 rok.

Trwają przygotowania do przetargu na dostawę energii elektrycznej w kolejnym roku. Rynek może okazać się bezwzględny - tak przynajmniej wynika przeprowadzonego rozeznania.

- W odpowiedzi na nasze zapytania ofertowe dostajemy stawki ok. 1,3 tys. zł za MWh - mówi Łukasz Pikuła z Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - W porównaniu do bieżącego roku to naprawdę znaczący wzrost cen. Teraz płacimy 430 zł.

Prognozowane wzrosty są ogromne, ale mogłyby być jeszcze wyższe gdyby nie działania, które od lat podejmuje w tej sprawie Urząd Miasta. To kupowanie energii w grupie zakupowej, która podczas zbliżającego się przetargu będzie liczyć ok. 350 podmiotów.

- To daje nam szansę na niższe stawki, w porównaniu do indywidualnych zakupów - dodaje Łukasz Pikuła.

Dokładne ceny poznamy pod koniec sierpnia. Wówczas zaplanowane jest rozstrzygnięcie postępowania.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe