Ruszył dworzec tymczasowy

  • 28.07.2022, 22:16 (aktualizacja 28.07.2022, 22:33)
  • Źródło: https://olsztyn.eu
Ruszył dworzec tymczasowy PKP SA
Kolejny etap prac związanych z budową kolejowego dworca w Olsztynie. Podróżni mogą już korzystać z tymczasowego, kontenerowego obiektu.

Tymczasowy dworzec jest zlokalizowany po lewej stronie obecnego budynku patrząc od pl. Konstytucji 3 Maja. Do budowy dwukondygnacyjnego obiektu wykorzystano 42 kontenerowe moduły.

- Na parterze podróżni znajdą przestrzeń obsługi podróżnych z holem-poczekalnią o powierzchni 144 m2, w którym zlokalizowano okienka kasowe - informują przedstawiciele PKP SA. - W sąsiedztwie holu zaprojektowano również toalety dla podróżnych. Na piętrze dworca tymczasowego będą mieścić się m. in. pomieszczenia biurowe oraz Straży Ochrony Kolei.

Do dworca można dostać się zarówno z peronu 1, jak i od strony pl. Konstytucji 3 Maja. Obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi podróżnych o ograniczonej sprawności ruchowej.

Otwarcie dworca tymczasowego oznacza zamknięcie dotychczasowego dworca i wyłączenie go z obsługi podróżnych. Na bardziej odległe, czynne perony podróżni mogą dostać się schodząc z peronu 1 do przejścia podziemnego.

Budowa nowego dworca Olsztyn Główny ma wartość niemal 71 mln złotych. Planowany termin jego otwarcia dla podróżnych to druga połowa 2023 roku.

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe