MPEC sprzeda groszek

  • 22.09.2022, 22:13
  • Źródło: https://olsztyn.eu
MPEC sprzeda groszek
Łącznie 300 ton materiału opałowego będzie można kupić na aukcji, którą zorganizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Licytacja odbędzie się w piątek (23 września) na specjalnej, internetowej platformie.

W wielu olsztyńskich spółdzielniach mieszkaniowych oraz wspólnotach są już ciepłe kaloryfery. Swoje piece uruchamiają także mieszkańcy domków jednorodzinnych.

Sytuacja na rynku materiałów do ogrzewania jest w tym roku wyjątkowo skomplikowana. Wskutek rosyjskiego ataku na Ukrainę i sankcji nałożonych na agresora, pozyskanie surowca jest znacznie trudniejsze, a ceny niezwykle wysokie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zgromadziło już znaczny zapas materiałów opałowych, niezbędnych do świadczenia usług w okresie grzewczym. Pozyskany przez spółkę węgiel kamienny z Kazachstanu charakteryzuje się wysoką kalorycznością i odpowiednimi parametrami. Po odpowiednim odsianiu do postaci groszku może być stosowany w domowych piecach.

- Groszek będzie można zakupić w aukcjach, które będą odbywać za pośrednictwem portalu internetowego - informuje prezes MPEC, Konrad Nowak. - W każdej aukcji będzie można nabyć jednorazowo pięć ton groszku.

Przychód ze sprzedaży częściowo pozwoli na pokrycie kredytów, które w czerwcu MPEC zaciągnął na zakup paliw niezbędnych do zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła w sezonie grzewczym 2022/2023.

Aukcje odbędą się na portalu eB2B w piątek (23 września) w godzinach 9:00-13:00, do wyczerpania towaru. Cena wywoławcza pięciu ton groszku to 12,3 tys. złotych.

[platforma aukcyjna] [ogłoszenie o aukcji] [regulamin aukcji]

Źródło: https://olsztyn.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe