Odpracują wyroki na komendzie

  • 26.11.2019, 14:53 (aktualizacja 26.11.2019, 16:42)
  • mgres
Odpracują wyroki na komendzie
Listę placówek przygotowało miasto.



Po raz pierwszy ratusz znalazł pracę dla skazanych w 2005 roku. Ich zatrudnienie reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z 2004 roku o pracach społecznie użytecznych. Sąd przekazuje do ratusza listę osób, które mają wykonać prace zamiast odsiadki, podaje też liczbę godzin do przepracowania. Są to osoby, wobec których osądzono karę grzywny lub pozbawienia wolności. Dotyczy to np. złodziei i niepłacących alimenty. W tym roku ratusz również zapewni takim osobom miejsce do prac społecznie użytecznych.
Władze Olsztyna wskazały dla nich 9 placówek. Wśród nich znalazł się m.in. Olsztyński Teatr Lalek. Dwie osoby zostaną oddelegowane do Komendy Miejska Policji w Olsztynie. Skazani skierowani zostaną do prac remontowo-budowlanych. Najwięcej, bo 60 godzin, do odpracowania będą miały dwie osoby z wyrokami, którzy skierowani zostaną do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W siedzibie zarządu okręgowego przy ul. Pieniężnego zajmą się malowaniem pokoi.
 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe