Zmiana w ruchu w centrum

  • 17.01.2020, 11:10 (aktualizacja 20.01.2020, 11:19)
  • mgres
Zmiana w ruchu w centrum ZDZiT
Dotyczy to zmiany organizacji ruchu na ul. Głowackiego.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że od 18 stycznia 2020 roku na ul. Głowackiego zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. - Ruch na wspomnianej ulicy będzie odbywał się jednokierunkowo wyznaczonym objazdem - informuje Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.
Na czym będzie polegać zmiana? W ul. Głowackiego będzie można wjechać jedynie od strony al. Piłsudskiego, a wyjechać od ul. Żołnierskiej. - Czasowa organizacja ruchu, która związana jest z prowadzoną w pobliżu inwestycją potrwa do 30 czerwca 2020 roku - zapowiadają drogowcy.
To będzie uciążliwa zmiana organizacji ruchu dla kierowców. Wielu z nich jadących właśnie od strony ul. Żołnierskiej korzystało z ul. Głowackiego by ominąć zatłoczoną ul. Kościuszki.
Zmiana spowodowana jest prowadzoną po sąsiedzku budową zespołu mieszkaniowo-usługowo-biurowego Centaurus. Jego całkowita powierzchnia to 30 tys. m kw. Budynki mieszkalne będą najwyższymi w mieście. Jeden z nich ma mieć 17 pięter, drugi 18. Inwestycja ma zostać zakończona w na przełomie 2 i 3 kwartału tego roku.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe