Zmarł Tadeusz Milewski

  • 11.05.2020, 15:17 (aktualizacja 11.05.2020, 16:44)
  • mgres
Zmarł Tadeusz Milewski
Ten były sportowiec, społecznik miał 82 lata.

Tadeusz Milewski urodził się 13 grudnia 1938 r. w Białymstoku, ale od 1945 roku mieszkał w Olsztynie. Skończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz podyplomowe studia z zakresu Tyflopedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W młodości trenował biegi średnie w olsztyńskich klubach Budowlani i Gwardia, a na mistrzostwach Polski w 1966 roku wywalczył brązowy medal w biegu na 5000 metrów.  Przez kilkanaście lat reprezentował kraj w lekkiej atletyce w biegach długodystansowych. W jego życiu nieszczęśliwy okazał się 1971 rok, kiedy uległ wypadkowi, w wyniku którego utracił wzrok. Nie zerwał jednak ze sportem. Został medalistą paraolimpiady rozgrywanej w Toronto.
Tadeusz Milewski od lat był kojarzony z działaniami mającymi przywrócić dawną świetność Stadionowi Leśnemu. W 1971 r. uległ wypadkowi samochodowemu, w wyniku czego częściowo utracił wzrok. Był też prezesem Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. - Znałem Tadeusza od bardzo wielu lat. Łączyła nas sportowa przeszłość i bardzo częste zawodowe kontakty, związane z jego aktywną działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Do swojej życiowej mety dobiegł  zasłużony mieszkaniec Olsztyna, a dla wszystkich, którzy znali Tadeusza bliżej,  przyjaciel i mentor w sprawach wymagających wrażliwości, serca i pasji - podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe