Boże Ciało w koronawirusie

  • 10.06.2020, 10:04 (aktualizacja 10.06.2020, 10:28)
  • mgres
Boże Ciało w koronawirusie
Główna procesja odbędzie się w centrum Olsztyna

Jak podaje Archidiecezja Warmińska, centralna msza święta w archidiecezji warmińskiej odbędzie się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 10. Po liturgii nastąpi piesza procesja eucharystyczna ulicami Olsztyna do czterech ołtarzy. Nabożeństwu przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński. - Wierni, którzy wezmą udział w procesji Bożego Ciała, powinni zachować 2-metrowy dystans między sobą, natomiast jeśli nie będzie to możliwe, muszą mieć zasłonięte usta i nos - informuje Marcin Sawicki, rzecznik Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.
Procesja centralna (piesza) wyruszy z bazyliki świętego Jakuba i przejdzie ulicami: Staszica, Staromiejską, 11 listopada, Placem Jana Pawła II, Piłsudskiego i Kopernika; początek ok. 10.45 zaś zakończenie ok. 13.oo. Ołtarze będą znajdowały się: przy Starym Ratuszu, na Placu Jana Pawła II, na Placu Dunikowskiego i przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Do procesji centralnej dochodzi parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Dąbrowszczaków, Mrongowiusza, Ratuszowa, Curie-Skłodowskiej, Staromiejską pod Stary Ratusz; początek ok. godz. 10.15.
Większość pozostałych procesji będzie miała charakter mobilny charakter.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe